Вибираємо дитячі іграшки: основні моменти

zubo4ka Корисне Залишити Відгук

Всі ми хочемо, щоб іграшки були не тільки цікаві нашим діткам, а й розвивали їх. Зараз, звичайно, вибір всіляких дитячих іграшок необмежений – в будь-якому магазині знайдуться іграшки для будь-якого віку, статі і захоплень дитини. Але в цьому всьому розмаїтті нескладно розгубитися, особливо молодим батькам. Так як же правильно вибирати іграшки для малюка – цікаві і корисні?

Для малюків з народження до півроку добре підійдуть м’які іграшки, ляльки-маріонетки, дитячі дзеркала і брязкальця – все, що можна мацати, розглядати, тримати, трясти і т.д. Після 6 місяців іграшки повинні стимулювати дитину рухатися, повзти, лежачи на животику – це всілякі музичні іграшки, пірамідки, розвиваючі килимки, мобілі. З 12 місяців до двох років дітки починають цікавитися функціональними іграми та іграми на уяву, тому в даному віці краще вибирати іграшки саме для цих цілей.

Іграшки самих різних кольорів, форм і розмірів допомагають діткам виробляти основні поняття, такі як розпізнавання кольору, орієнтація в просторі і т.д. Граючись з такими іграшками, малюк зможе розвивати дрібну і грубу моторику. А такі ігри, як конструктори, лялькові будиночки, набори лікаря або імітація готування, будуть задовольняти потреби у розвитку дітей від двох років до дошкільного віку. Саме після двох років наступає той період, коли діткам подобаються більш довгі і творчі ігри з використанням уяви, асоціацій, наслідування; а також спільні ігри з іншими дітьми.

Гра стимулює соціальний, емоційний і мовний розвиток дитини

Ігри з іграшками на уяву, а також рольові ігри в даному віці мають множинні довгострокові переваги і в майбутньому позитивно відіб’ються на соціальному, емоційному та мовному розвитку, а також на творчих здібностях дитини. Як показало дослідження, діти, які грають у рольові ігри та ігри на уяву, у результаті краще говорять – ці ігри сприяють розвитку усного мовлення. Крім того, такі ігри створюють надійну основу для емоційного зростання, розвитку комунікабельності та взаємодії з іншими людьми.

Дітки розвиваються з різною швидкістю

Так, іграшки стимулюють розвиток дитини, але різні дітки розвиваються з різною швидкістю. Навіть якщо дві схожих дитини будуть грати з однаковими іграшками, все одно розвиватися вони будуть по-різному. Адже в дитячому розвитку грають ключову роль два чинники – як закладені природою здібності, так і виховання батьками.

Крім того, є різниця і в розвитку хлопчиків і дівчаток. Але це не означає, що іграшки, з якими вони граються, повинні вибиратися лише за статевою ознакою. Дитячі іграшки повинні бути максимально різноманітними, щоб забезпечити найбільш різнобічний розвиток дитини.

На вибір дитячих іграшок часто впливають суспільство і оточення сім’ї. Багато батьків мають упередження, що машинки – для хлопчиків, а ляльки – для дівчаток. Тим не менш, хлопчикам, наприклад, може бути так само цікаво грати з наборами посуду, як і дівчаткам, а дівчатка можуть захоплюватися машинками і потягами не менше за хлопчиків.

Вибираємо іграшки, які будуть дійсно розвивати дитину

Крім того, що нова іграшка повинна підходити дитині за віком та рівнем розвитку, вона повинна ставити перед малюком завдання, розвиваючи певні навички. Іграшка повинна бути не просто цікавою, а й трохи «складною», щоб розвивати дитину. Але вона не повинна бути занадто складною, щоб дитина не страждала від постійних невдач і не розчарувався в іграх. А надто прості іграшки здадуться дитині нудними і не принесуть ніякої користі для її розвитку. Загалом, процес гри повинен бути цікавим, захоплюючим і корисним.

При виборі дитячої іграшки ви обов’язково повинні звернути увагу на її безпеку для дитини, особливо, якщо мова йде про діток до 3х років, які так люблять тягнути в рот дрібні предмети.

Безпечна дитяча іграшка повинна бути:

• Без гострих країв і шорсткостей;

• Нетоксичною;

• Без дрібних деталей, які легко зняти і загубити;

• Не ламкою і не крихкою.

Крім всіх інших корисних навичок, намагайтеся під час гри прищеплювати дитині такі корисні людські якості, як уміння ділитися і чекати своєї черги.

Автор: Сальнікова Анна

Джерело: mama-tato.com.ua

zubo4kaВибираємо дитячі іграшки: основні моменти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *